• gebe.com
  • /
  • Yoksa Siz Sadece Bebeğiniz İçin mi Kullanıyorsunuz? İşte Bebek Pudrasının 11 Kullanım Alanı

Yoksa Siz Sadece Bebeğiniz İçin mi Kullanıyorsunuz? İşte Bebek Pudrasının 11 Kullanım Alanı

Bebeğinizin pişik olmasını önlemek için kullandığınız pudranın aslında birçok kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz?

Bebeğiniz henüz doğmadan evde stokladığınız pudraları şimdi kendiniz için değerlendirme vakti! Çünkü yalnızca bebeğinizin pişik olmasını engellemek için kullandığınız pudrayı, kendi kişisel bakımınızdan tutun da can sıkıcı lekere kadar pek çok alanda kullanabilirsiniz. İşte, bebeğinizin pudrasını kullanarak size kolaylık sağlayacak 11 farklı kullanım alanı...

1)Saçı Çabuk Yağlananlara Mükemmel Bir Alternatif

  bebek pudrasının kullanım alanları   Son zamanlarda iyice yaygınlaşan kuru şampuanlar, saçları hemen yağlanan ve sönük görünen kadınların kurtarıcısı oldu. Peki, kuru şampuanların özünde ne olduğunu biliyor musunuz? Evet doğru tahmin, pudra! Eğer saçlarınız açık renkse, saç diplerine biraz pudra serpiştirerek yağlı görünümden kurtulabilirsiniz!

2)Yağ Lekesi ile Başa Çıkmakta Zorlanıyor musunuz?

  alkış   Yağ lekesinin çözümü her zaman tuz değildir! Bir de bebeğinizin pudrası ile yağ lekelerini geçirmeyi deneyin. Lekeden kurtulmanız bir yana, kokusu ile de kıyafetleriniz şahane kokacak...

3)Evet, Hepimizin Kolyeleri Birbirine Dolanıyor!

  bebek pudrasının kullanım alanları   Siz ne kadar ayırsanız, düzeltseniz de o kolyeler birbirine dolanmaya devam edecek. Hatta düzelttikten sonra hiç ellemeseniz dahi, kendi kendilerine dolanmayı becerecekler. Bunun nasıl gerçekleştiğini bilmiyoruz ancak çözümü konusunda bir önerimiz olacak! Bebeğinizin pudrasını karışan kolyelere serpiştirin. Zincirleri eskiye kıyasla daha kolay ayıracağınız kesin!

4)Ayakkabı Kokularından Dert Yananları Böyle Alalım!

  bebek pudrasının kullanım alanları   Bayıla bayıla aldığınız ayakkabı kokuyor mu? Sorun yok, bebeğinizin pudrası ile sorunun üstesinden gelmek çok kolay! Serpiştiriverin azıcık, oldu bitti!

5)Ağda Sonrası Kullanmayı Deneyin!

  giphy-tumblr (68)   Ağda sonrasında hissedilen acıyı dindirmek için neler denenmedi ki? Buz küpleri sayesinde rahatlamaya çalışmalar mı dersiniz, soğuk hava üfleyici cihazlar mı? Halbuki bebeğinizin pudrası, ağda sonrasında cildinizi yatıştırmak için yeter de artar!

6)Ter Kokusuna Etkili Çözüm

  bebek pudrası kullanım alanları Tam dışarı çıkacakken bir baktınız ki evde deodorant kalmamış. Yok yok, o da hayal değil. Bebek pudrasını koltuk altınıza sürerek deodorant etkisi yaratabilirsiniz!

7)Pürüzsüz Bir Yüz İçin Maske Yapımında Kullanabilirsiniz

  bebek pudrasının kullanım alanları   Bebeğinizin pudrası ile cildinizi pürüzsüz kılacak maske yapmanız da mümkün! İhtiyacınız olanlar ise sadece 2 yemek kaşığı maden suyu ve 1,5 çay kaşığı bebek pudrası. Krem kıvamını alana kadar karıştırın, yüzünüzde 10 dakika bekletin ve cildinizi ılık su ile durulayın.

8)Takma Kirpiğe Gerek Kalmayacak

  bebek pudrasının kullanım alanları   Uzun ve dolgun kirpikler kadınlar tarafından her zaman ilgi görmüştür. Rimel sürmeden önce kirpiklerinize biraz pudra serperseniz, hem rimeli daha kolay sürersiniz hem de kirpikleriniz olduğundan daha uzun ve dolgun görünür.

9)Karıncalarla Başınız mı Belada?

  karınca 3   Karıncaların evinizde fink attığı güzergâh üzerine biraz bebeğinizin pudrasından dökerseniz, sorununuza kökten çözüm üretmiş olursunuz.

10)Evcil Hayvanınızı Temizleyebilirsiniz

  bebek pudrasının kullanım alanları   Evcil hayvanı olanlar bilir, onu yıkaması bir dert, yıkadıktan sonra ortalığı kurutması ayrı bir dert... Peki, köpeğinizi veya kedinizi bebek pudrası ile temizlemeyi denediniz mi?

11)Ya da amacına uygun olarak, yaz aylarında siz de pişik olmayı önlemek kullanabilirsiniz!

  bebek pudrasının kullanım alanları   Pişik olmak sadece bebeklere özgü değil ya... Bebeğinizin pişikleri için kullandığınız pudrayı kendiniz için de kullanabilirsiniz.     *Yukarıda listelediklerimizi yalnızca güvendiğiniz markanın ürünleri ile yapın.   Bebeği için evde doğal pişik kremi hazırlamak isteyen anneler buraya tıklayabilir!
  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.
Kayıt Ol