• gebe.com
  • /
  • Yenidoğan 3 Bin 400 Bebeğe Hediye Dağıtıldı

Yenidoğan 3 Bin 400 Bebeğe Hediye Dağıtıldı

2015 yılında başlatılan 'Hoşgeldin Bebek' projesi kapsamında, Malatya Büyükşehir Belediyesi - 3 bin 400 bebeğe hediye paketi dağıttı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 2015 yılında başlatılan 'Hoşgeldin Bebek' projesi kapsamında, 3 bin 400 bebeğe hediye verildi. Halen devam eden proje kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, önceki gün Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Kadın Doğum Servisi'nde doğum yapan kadınları ziyaret etti, yenidoğanlara çeyrek altın taktı.

Yenidoğan 3 Bin 400 Bebeğe Hediye Dağıtıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında başlatılan 'Hoşgeldin Bebek' projesinde 2 yıl geride bırakıldı. Bu süre zarfında 3 bin 400 yenidoğana hediye verilirken, halen devam eden proje kapsamında Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, önceki gün doğum yapan kadınları ziyaret etti. Malatya Devlet Hastanesi Beydağı Kampüsü Kadın Doğum Servisi'ni ziyaret eden başkan, annelere geçmiş olsun dileklerinde bulunurken, yenidoğanlara çeyrek altın taktı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Recep Bentli ile hastanenin başhekimi  Erhan Berk'in eşlik ettiği ziyarette, hazırlanan hediye paketleri ailelere takdim edildi.


'Sosyal ve Kültürel Belediyeciliğin Gereği'

Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak 2015 yılından beri projeyi desteklediklerini söyleyen başkan Ahmet Çakır; 'Verdiğimiz hediye küçük de olsa sosyaş ve kültürel belediyeciliğin bir gereği. Bu anlayış çerçevesinde, yenidoğan bebeklerden yaşlı insanlarımıza kadar birçok alanda çalışmalar yapıyoruz. 'Hoşgeldin Bebek' projesi de bunlardan biri. Sağlık İl Mdürlüğümüze ve ekibine yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi.

Hoşgeldin bebek projesi nedir? Detaylı bilgi için tıklayınız.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.
Kayıt Ol