• gebe.com
  • /
  • Bebeği Olan ÖTV Ödemeyecek!

Bebeği Olan ÖTV Ödemeyecek!

CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi Bülent Öz, önceki gün bebek sahibi olacak ailelerin yüzünü güldürecek ilginç bir kanun teklifi hazırlayıp TBMM Başkanlığı'na sundu.

CHP Çanakkale Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı üyesi Bülent Öz, önceki gün bebek sahibi olacak ailelerin yüzünü güldürecek ilginç bir kanun teklifi hazırlayıp TBMM Başkanlığı'na sundu. Bülent Öz'ün hazırladığı teklif uyarınca; bebeği olan ailelerin, bebek 1 yaşına gelene kadar otomobil alması takdirde Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödememesini içeriyor.

Bebeği Olan ÖTV Ödemeyecek!

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, önceki günlerde ilginç bir kanun teklifi hazırlayıp TBMM Başkanlığı'na sundu. Bülent Öz'ün hazırladığı kanun teklifi, bebeği olan ailelerin otomobil alırken Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ödememesini içeriyor. Otomobilin artık lüks olmaktan çıkıp zorunlu bir ihtiyaç haline geldiğini belirten Öz; 'Yenidoğan bebeğin temel ihtiyaçlarını hızlıca karşılayabilmek, hastane ulaşımını kolaylaştırmak için artık otomobiller lüks tüketimden çıkıp birer zorunlu ihtiyaç haline gelmiştir.' dedi. 77 bin TL'lik sıfır aracın, ÖTV ödenmediği takdirde 53 bin TL'ye alınabileceğini belirten Bülent Öz, çocuklu aileler için aracın zorunlu hâle geldiğini ifade etti.

'Otomobil Lüks Değil'

Otomobilin lüks olmaktan çıktığının altını çıkan CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, özellikle acil sağlık problemleri yaşandığında araç ihtiyacının daha fazla olduğunu ve hastaneye geç ulaşma nedeniyle ciddi sorunlar yaşandığını hatta ölüme sebebiyet veren kayıplar yaşandığını söyledi. Bülent Öz'ün hazırladığı kanun teklifinde, 'Yenidoğan bebeklerin ihtiyaçlarını hemen karşılayabilmek ve hastaneye ulaşımını kolaylaştırmak için araçlar zorunlu ihtiyaç haline gelmiştir.' ifadeleri yer aldı.

Diğer haberlerimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

  • Paylaş :

Editörün Seçtikleri
Popüler Yazılar
Gebe Sözlüğü
Gebe'ye Kaydol

Hafta hafta bedeninde ve bebeğindeki gelişmeleri ücretsiz takip et. Seni en iyi ifade eden seçeneğe tıklayarak, değişimleri haber almaya başla!

Gebe.com hesabım var

Günün Bebek İsimleri
Kız Bebek İsimleri
Yurdaser Vatana önder, lider olan kimse.
Erkek Bebek İsimleri
Aksun Kımılda ve sun" anlamında kullanılan bir ad.
Kayıt Ol