1. Trimester

1. trimestır gebeliğin ilk üç ayını kapsayan bir dönemdir. Bu döneme özel; beslenmenizden yapılması gereken testlere, yapabileceğiniz egzersizlerden cinsel yaşamınıza kadar pek çok konuyu sizler için inceledik.

İlk 3 Aylık Dönem Hakkında Her Şey
Kadınlar hamileliğin ilk 12 haftasını çok hızlı yaşarlar. Bu süreçte kafanızda takılan bazı sorular olabilir, yanıtları konusunda yazımızı okuyabilirsiniz.
Belirti Vermeyen Kimyasal Gebelik Nasıl Anlaşılır?
Kimyasal gebelik neden olur ? Kimyasal gebelik belirtileri nelerdir? Kimyasal gebelik nasıl anlaşılır? Kimyasal gebelik tedavisi var mı?
Kegel Egzersizleri ile Doğumdan Sonra Vajinanızın Toparlanma Sürecine Destek Olun
Doğumdan sonra kegel egzersizi nasıl uygulanır? Gebelikte kegel egzersizleri ve faydaları neler? Pelvik kasları nasıl çalıştırılır? Pelvik kas nasıl bulu
Anne Karnında Bebekler Kaçıncı Ayda Hareketlenmeye Başlar?
Anne Karnında Bebek Hareketleri Ne Zaman Hissedilir? Bebek kaçıncı ayda canlanmaya başlar? Anne adaylarının merak ettiği hamilelikte bebek hareketleri.
Gebelik Haftasına Göre Kaç Aylık Hamilesiniz Hiç Merak Ettiniz mi?
Gebelik haftasına göre kaç aylık hamile olunduğu nasıl hesaplanır? Bu konuda hangi haftanın kaçıncı aya denk geldiğini gösteren tablolar çok işe yarar.
Hamilelikte Nasıl Bir Ruh Haline Bürüneceksiniz? İşte Ay Ay Gebelik Psikolojisi!
Hamilelikte psikolojik durum nasıl oluyor? Hamilelikte ay ay psikolojik dalgalanmalar normal mi? İşte anne adaylarının gebelik boyunca yaşadığı psikoloji!
Hamilelikte Birinci Trimester Dönemde Yapılacaklar
Hamilelikte 1. Trimester Döneminde Beslenme
Hamilelikte 1. trimester döneminde beslenme, sağlıklı bir gebelik ve sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek için oldukça önemlidir.
Gebeliğin İlk Haftalarında Vücutta Neler Oluyor?
Erkeğin spermi ile kadının yumurtasının döllenmesi sonucunda oluşan gebeliğin tam olarak ne zaman oluştuğunu bilmek her zaman mümkün olmayabiliyor.
Yaptığınız Diyet Hamilelik Durumuna Uygun mu?
Gebelikte yaptığınız diyetiniz bazı besin ögelerini yetersiz almanıza neden olabilir. Dikkat!
Hamileler İçin Uyku Rehberi
Gebeliğiniz başladığından beri uyku problemleri ile karşılaşmaya başladıysanız bu sorunu kolaylıkla atlatabilmeniz için önerilerimiz sıraladık.
Gebelik Süreci ve Doğum Sonrası Kabızlık
Hamilelikte ve doğum sonrası kabızlık için neler yapılır? Kabızlığa ne iyi gelir? Kabızlığı geçirecek evde tedavi yöntemleri ve uzman tavsiyeleri.
Kayıt Ol