Doğum Kontrolü

Doğum kontrolü, gebe kalmak istemeyen veya doğumdan sonra bir süre yeni bir gebeliğe başlamak istemeyen ve aktif bir cinsel yaşam içerisinde korunmak isteyen kadınlara özel oluşturduğumuz bir bölüm. Bu bölümde doğum kontrolü hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır?
Tüp Bağlatma İle Doğum Kontrol Yönteminin Riski Var mıdır? Tüp Bağlatmanın (Tüp Ligasyonu) zararları ve yan etkileri nelerdir? Kaç yaşına kadar yapılır?
Emzirirken Gebelikten Korunmak İçin Hangi Yöntem Tercih Edilmeli?
Doğum sonrası gebelikten korunma nasıl olmalı? Emzirirken doğum kontrol hapı kullanımı ve emzirirken aylık iğne. Emziren anneler nasıl korunmalı?
Dünyada 214 Milyon Kadın Doğum Kontrol Yönteminden Yararlanamıyor
Dünyada 214 milyon kadın doğum kontrol yönteminden yararlanamıyor. 2016 TÜİK verilerine göre doğum kontrol yöntemi kullananların sayısı ise, yüzde 47,5.
Doğum Kontrol Yöntemleri Kısırlık Yapar mı?
Doğum kontrol yöntemleri kısırlık yapar mı? İstenmeyen gebelikleri önlemek ve gebeliği ertelemek için uygulanan yöntemlerin bebek sahibi olmaya etkisi.
Deri Altı İmplantları ile Gebelikten Korunma
Deri altı implant uygulaması ile 3 yıl gebelikten korunma sağlanabiliyor. Küçük cerrahi işlemle kola yerleştirilen implant, yüksek oranda koruma sağlıyor.
Gebelikten Korunmanın En Pratik Hali: Doğum Kontrol İğneleri
Doğum kontrol iğnesi gebelikten korunma yöntemlerinden biridir. Başarı oranı yüksek olduğu için kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.
Doğum Kontrol Hapları Nasıl Kullanılır ?
Doğum Kontrol Hapı Depresif Semptomları Artırıyor
Tüplerini Bağlatan Kadınlar Tekrar Hamile Kalabiliyor
Yenidoğan Bebeğin Elinde Tuttuğu Cisim Görenleri Şaşkına Çevirdi
Gebelikten Yeni Korunma Yöntemi: Boncuklu Spiral
Boncuklu spiral gebelikten yeni korunma yöntemi olarak kullanılıyor. T spirale göre kadınlara büyük avantaj sağlayan sistem kimlere ve nasıl uygulanıyor?
Doğum Kontrol Haplarının Yan Etkileri
Doğum kontrol haplarının yan etkileri ve doğum kontrol hapı kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Kimler kullanabilir ve tüm bilinmesi gerekenler.
Kayıt Ol