Bebek

Minik bebeğinizin maalesef ki bir kullanım kılavuzu yok. Bu nedenle biz de bebeğinizin bakımı, sağlığı ve gelişimi, beslenmesi ve daha birçok konu hakkında uzmanlardan tavsiyeler ve bilgilendirici yazılarla size yardım etmek için buradayız. Ebeveynliğe hoş geldiniz!

Testi Çöz, Tuvalet Eğitimine Başlayıp Başlamaman Gerektiğini Öğren!
‘Bebeğim Geceleri Çok Sık Uyanıyor’ Diyen Anneler İçin 10 Muhtemel Neden!
Bebeklerde gece uyanması çok sık karşılaşılan bir durumdur. 1 aylık, 2 aylık, 11 aylık bebeğim geceleri çok sık uyanıyor diye yakınan ve bu durumdan muzdarip olan sizin gibi pek çok anne var.
Anne Karnındaki Bebeğin Kakasını Yutması (Mekonyum Aspirasyonu)
Halk arasında ‘bebeğin anne karnında kakasını yemesi veya bebeğin anne karnında kakasını yapması’ olarak bilinen mekonyum aspirasyonu, aslında gebelik boyunca bebeğin bağırsaklarında biriken sıvının, bebeğin soluk borusuna veya akciğerine kaçmasıdır.
Bebeğiniz Düştüğünde İyi Gözlemleyin! Bu Belirtiler Ciddi Sorunların Habercisi Olabilir
Bebeğinizin Doyup Doymadığını Anlamanın Püf Noktaları
Bebeklerin doyduğunu nasıl anlarız? Uzmanlar doymayan bebek ne yapar konusunda annelere bazı püf noktaları tavsiye ederler.
Bebeğinizin Pişiğini Geçirmek İçin Bunları Yapın!
Bebeklerde pişik nasıl geçer? Çocukta pişik oluşma nedenleri ile evde pişiği geçirme ve önleme yolları.
Grip Olan Anneler İçin Emzirmenin 9 Kuralı
Ebeveynlerin Çocuk Doktorlarına En Çok Sorduğu 8 Soru ve Cevapları
Bebeklerin Ateşi Nasıl Düşürülür?
Bebeklerin ateşi nasıl düşürülür? Çocuklarda ateş düşürme yolları, kaç derece ateş tehlikelidir? İşte ateşlenen bebeğe iyi gelecek şeyler.
Bebeklerin Göbeği Neden Kanar?
Bebeklerde göbek kanaması neden olur? Bebeğin göbeği düştükten sonra kanamasının zararı var mıdır? Yenidoğan bebeğin göbeği kanarsa ne olur? Tedavisi nasıl yapılır?
Bebeklerde Bıngıldakla İlgili En Çok Neler Merak Edilir?
Bebeklerle bıngıldak ile ilgili en çok merak edilenler, bıngıldak kapanması, çökmesi, şişmesi, atması ve erken ya da geç kapanması neden olur?
Anne Sütü İle Bebeğinizin Sağlığını Koruyun
Emzirerek bebeğinizin sağlığını koruyun. Araştırmalara göre 3 aydan daha az emzirilmiş kişilerin kronik sağlık sorunları çekme olasılığı daha yüksektir.
Kayıt Ol