Kısırlık

Sürekli denemenize rağmen çocuk sahibi olamıyorsanız bunun pek çok nedeni olabilir. Bazı nedenler fizyolojik olduğu gibi bazıları da psikolojik olabiliyor. Kısırlık hakkında bilmeniz gerekenler, tedavi yöntemleri ve daha fazlası yazılarımızda...

Tüp Bebek Tedavisi Neden Başarısız Olur?
Tüp bebek neden başarısız olur? Tüp bebek tedavisi tutmama sebepleri arasında çeşitli fakörler yer alır.
Embriyo Yapıştırıcısı Yöntemi Gebe Kalma Şansını Artırıyor
Embriyo yapıştırıcısı yöntemi gebe kalma şansını artırıyor. Yöntem birkaç başarısız tüp bebek tedavisi geçirmiş, 39 yaş üstü anne adayları için öneriliyor.
Bebek Sahibi Olamayan Erkeklere Müjdeli Haber Var
Bebek sahibi olamayan erkeklere müjdeli haber geldi. Prof. Dr. Timur Gürgan bebek sahibi olamayan erkeklere umut olacak açılamalarda bulundu.
Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi Kurulacak
Düzce Üniversitesi Hastanesi'nde Tüp Bebek Ünitesi Kuruluyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum ABD Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Alper Başbuğ açıklama da bulundu.
Tüp Bebek Yöntemi İle Baba Olma Yaşa Göre Değişiyor
Tüp bebek yöntemi ile baba olma olasılığı yaşa göre düşüyor. Araştırmalar, genç erkeklerin orta yaşlı erkeklere oranla şanslarının daha yüksek olduğunu söylüyor.
Nadas-2 Tekniğiyle Gebelik Oranı Artıyor!
Nadas 2 tekniği ile tüp bebek tedavisinde gebelik oranı artıyor, düşük olasılığı düşüyor. Yöntemle poliskistik over, çikolata kisti olanlarda hamile kalıyor
Asprinin Bir Kullanım Alanı Daha Çıktı: Kısırlık Tedavisi
Asprin gebe kalmayı kolaylaştırıyor! Uzmanlar, günde 100 mg'lık asprinin, kadınlardaki gebe kalma şansını arttırdığını söylüyor.
Doğum Kontrol Yöntemleri Kısırlık Yapar mı?
Doğum kontrol yöntemleri kısırlık yapar mı? İstenmeyen gebelikleri önlemek ve gebeliği ertelemek için uygulanan yöntemlerin bebek sahibi olmaya etkisi.
Erkekleri Baba Yapacak Sperm Radarı Keşfedildi!
Tüp bebek tedavisinde yeni keşfedilen sperm radarı yöntemi özellikle baba olamayan erkeklerde tüpbebek başarı şansını artırıyor.
Tüberküloz Hastalığı Gebeliğe Engel mi?
Tüberküloz hastalığı gebeliğe engel teşkil ediyor ve hamile kalmayı etkiliyor. Verem hastalığında uygulanacak kısırlık tedavisiyle hamile kalabiliyorlar.
Kök Hücre Terapisi Bebek Sahibi Olamayan Kadınlara Umut Oldu!
Kök hücre terapisi bebek sahibi olamayan ve teknik açıdan doğurgan olmayan kadınlara umut oldu.Çin'de kısır fareye uygulanan yöntemle hamile kaldı.
Başarı Oranının Yüksek Olduğu Gebelik Tedavisi: Aşılama Yöntemi
Aşılama yöntemi ile gebe kalma şansı, diğer tedavi yöntemlerine göre bir hayli fazla! Kısa süren işlem sonrasında kadın herhangi bir ağrı hissetmiyor.
Kayıt Ol