Psikoloji

Anne ve baba olmak sizi nasıl etkileyecek?

Yeni Annelerin Doğumdan Sonra En Sık Yaptığı 5 Hata!
Hayırlara Vesile Olsun! Rüyada Gebe Olduğunuzu Görmek Ne Anlama Geliyor?
Rüyada gebe olduğunu görmek ne anlama geliyor? Rüyada hamile olduğunu görmek neye işaret eder? Rüyada gebe olduğunu ve doğurduğunu görmek nasıl yorumlanır?
Gebelikte Bahar Depresyonu Hakkında Uzmanlardan Kritik Açıklama!
Bebeğini Kaybeden Anne Adayına Söylenmeyecek 6 Söz!
Doğum Korkusunun Bilimsel Adı: Tokofobi Nedir?
Doğum korkusu anlamına gelen tokofobi, kadınların hamile kalmaktan korkmasını ve doğum yapmak konusundaki endişelerini ifade eder.
Bebeğinizin Altıncı Hissi Olduğunu Biliyor muydunuz?
Baba Adaylarında Hamilelik Depresyonu
Baba adaylarında hamilelik depresyonu sanılanın aksine oldukça karşılaşılan bir durum. Bu durumu aşmak çok zor olmasa da yine gözardı etmemek gerekir.
Baba Adaylarında "Sempatik Hamilelik" Sendromu Belirtileri
Baba adaylarında sempatik hamilelik sendromu belirtileri psikolojik bir durumdur. Babalık sendromu, Couvade Sendromu doğumdan sonra ortadan kalkar.
Doğumdan Sonra Babalar da Depresyona Giriyor!
Babalarda depresyon diğer bir deyişle yeni baba depresyonu tedavi edilmediği zaman hem aileye hem de bebeğe zarar verme riski artıyor.
Anneler! Mükemmel Olmak İçin Çabalamayın
Anneler! Mükemmel Olmak İçin Çabalamayın Her anne en iyi anne olmayı ister. Ne kadar çok çabalasanız da ancak kusursuz olamazsınız.
Şimdi Anne Göbeği Konuşma Zamanı
Anne olduğunuzun kanıtı olan göbeğinizi göstermekten utanmayın, aksine gurur duyun. Çünkü o yaşadığınız mucizevi ve benzeri olmayan duygunun destekçisidir.
Doğum Sonrası Bedeninizi Sevmelisiniz
Gebelik bedeninizi değiştiren en çılgın şeylerden biridir. Yavaş yavaş geçip gidecek bu değişikliğe ayak uydurmak sandığınız kadar zor değildir.
Kayıt Ol