Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

10 Soruda Normal Doğum Hakkında Merak Edilenler
Bebek Doğum Kanalına Ne Zaman Girer?
Bebek Doğum kanalına ne zaman girer ve kaçıncı haftada yerleşir? Kanala girdikten kaç gün sonra doğum olur?
Özel Hastane Doğum Ücretleri Ne Kadar?
2017 - 2018 özel hastane doğum fiyatları ile normal ve sezeryan doğum ile istanbul, ankara, izmir doğum paketleri ücretleri, sgk anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak kaç lira gerekir?
Doğum Şekilleri
Normal doğum, sezeryan doğum, Epidural Anestezi, Suda Doğum, başlıca doğum yöntemleri. Hangi yöntemi seçmeli ? Doğum şekilleri neler?
Daha Güçlü Karın Kasları İçin 6 Egzersiz
Doğumdan 6 ay sonra dümdüz bir karın görünümü için egzersiz programı hazırladık.
Bitiş Tarihi İkilemi
Gebeliğim ne zaman bitecek sorusu en heyecan dolu sorulardandır. Unutmamalısınız ki bu soruyu sadece bebeğiniz cevaplayabilir.
Doğum Korkusu Nasıl Yenilir?
Doğum Korkusu Nasıl Yenilir? Neden olur, nasıl tedavi edilir? Normal doğum yapmaktan korkan ve hamilelik korkusu olan gebelere uzmanlardan tavsiyeleri.
Yeni Annelerde Sıklıkla Görülen Annelik Hüznü Hangi Belirtileri Gösterir
Lohusalık Depresyonu Belirtileri ya da Annelik Hüznü Nedenleri. Doğum sonrasında sıkça rastlanan bebek hüznü hangi belirtiyi gösteriyor?
Doğum Son Adet Tarihine Göre mi? Ultrasona Göre mi Olur?
Normal doğum son adet tarihine göre mi? Ultrasona göre mi olur? Merak edilir. Doğum zamanı neye göre belirlenir? SAT tahmini doğum günü hesaplama.
Doğum Sonrası Depresyonundan Kurtulmak İçin Neler Yapılmalı?
Doğum sonrası depresyon nasıl geçer? Merak edilen konular arasında yer alır. Tanısı Depresyon Tarama Ölçeği ile konulan depresyonun geçirme yolları...
Doğumdan Önce Anne İçin Alışveriş Listesinde Neler Olmalı?
Doğumdan önce anne için alışveriş listesi ve yeni doğum yapan annenin ihtiyaçları ile ilgili listesini yazımızda bulabilirsiniz.
Suni Sancıyla Doğum Hangi Durumlarda Yapılır?
Suni Sancı Nedir? Doğum için gebeliğin kaçıncı haftasında verilir? Doğum indüksiyonu hangi durumlarda yapılır, anne bebeğe sakıncası var mı, ne kadar sürer?
Kayıt Ol