Doğum

Bebeğinize kucağa aldığınız en mucizevi an olan doğum zamanı geldi çattı! Doğuma hazırlık için yapılması gerekenlerden, doğumdan sonra merak ettiğiniz her konuya kadar tüm bilgileri burada bulabilirsiniz.

Doğum Jeli Nedir, Neden Kullanılır?
Anne Karnındaki Bebeğin Kakasını Yutması (Mekonyum Aspirasyonu)
Halk arasında ‘bebeğin anne karnında kakasını yemesi veya bebeğin anne karnında kakasını yapması’ olarak bilinen mekonyum aspirasyonu, aslında gebelik boyunca bebeğin bağırsaklarında biriken sıvının, bebeğin soluk borusuna veya akciğerine kaçmasıdır.
En İnce Ayrıntısına Kadar Spinal Anestezi ile Doğum Süreci
Spinal anestezi nedir, nasıl yapılır? Epidural ve spinal arasındaki fark ne? Spinal anestezi felç yapar mı? Spinal sonrası baş ağrısı nasıl geçer?
10 Soruda Normal Doğum Hakkında Merak Edilenler
Bebek Doğum Kanalına Ne Zaman Girer?
Bebek Doğum kanalına ne zaman girer ve kaçıncı haftada yerleşir? Kanala girdikten kaç gün sonra doğum olur?
Özel Hastane Doğum Ücretleri Ne Kadar?
2017 - 2018 özel hastane doğum fiyatları ile normal ve sezeryan doğum ile istanbul, ankara, izmir doğum paketleri ücretleri, sgk anlaşmalı özel hastanelerde doğum yapmak kaç lira gerekir?
Doğum Şekilleri ile İlgili Tüm Merak Ettikleriniz!
Normal doğum, sezeryan doğum, Epidural Anestezi, Suda Doğum, başlıca doğum yöntemleri. Hangi yöntemi seçmeli ? Doğum şekilleri neler?
Daha Güçlü Karın Kasları İçin 6 Egzersiz
Doğumdan 6 ay sonra dümdüz bir karın görünümü için egzersiz programı hazırladık.
Bitiş Tarihi İkilemi
Gebeliğim ne zaman bitecek sorusu en heyecan dolu sorulardandır. Unutmamalısınız ki bu soruyu sadece bebeğiniz cevaplayabilir.
Doğum Korkusu Nasıl Yenilir?
Doğum Korkusu Nasıl Yenilir? Neden olur, nasıl tedavi edilir? Normal doğum yapmaktan korkan ve hamilelik korkusu olan gebelere uzmanlardan tavsiyeleri.
Yeni Annelerde Sıklıkla Görülen Annelik Hüznü Hangi Belirtileri Gösterir
Lohusalık Depresyonu Belirtileri ya da Annelik Hüznü Nedenleri. Doğum sonrasında sıkça rastlanan bebek hüznü hangi belirtiyi gösteriyor?
Doğum Son Adet Tarihine Göre mi Yoksa Ultrasona Göre mi Olur?
Normal doğum son adet tarihine göre mi? Ultrasona göre mi olur? Merak edilir. Doğum zamanı neye göre belirlenir? SAT tahmini doğum günü hesaplama.
Kayıt Ol