Gebelik Psikolojisi

Gebelikte değişen hormonlar nedeniyle anne adayının duygusal durumları da değişime uğrar. Bu yüzden gebelik boyunca değişen psikoloji ve bunları atlatabilme yolları, yapılabilecekler gibi pek çok konuyu sizler için araştırdık.

Gebelikte Antidepresan Kullanmak Bebeğe Zarar Verir mi?
Gebelikte Antidepresan Kullanılır mı? Hamilelikte depresyon ilaçları kullanmak bebeğe zarar verir mi? İşte uzman doktorların tavsiyeleri.
Hamilelikte Nasıl Bir Ruh Haline Bürüneceksiniz? İşte Ay Ay Gebelik Psikolojisi!
Hamilelikte psikolojik durum nasıl oluyor? Hamilelikte ay ay psikolojik dalgalanmalar normal mi? İşte anne adaylarının gebelik boyunca yaşadığı psikoloji!
Hamileler Panik Atak Geçirdiğinde Nasıl Davranmalı?
Hamilelikte panik atak belirtileri ve panik atak nöçbeti gelince ne yapılmalı. Panik atak tedavisinde ilaç kullanımı nasıl olur?
Yalancı Gebelik Nasıl Anlaşılır?
Yalancı gebelik belirtileri neredeyse normal gebelikle aynıdır. Mide bulantıları, kusmalar ve hatta karında şişlik hissedilebilir.
Doğum Korkusu Nasıl Aşılır?
Doğum korkusu anlamına gelen tokofobi, kadınların hamile kalmaktan korkmasını ve doğum yapmak konusundaki endişelerini ifade eder.
Hamilelikte Stresle Başa Çıkmanın 7 Farklı Yolu
Hamilelikte stres ile başa çıkma yolları ile uzmanlar tarafından önerilen gebelikte annenin sinirli olması durumunda uygulanacak 7 farklı tavsiye.
Hamilelik Depresyonuyla Baş Etmek İçin Bunları Yapın!
Hamilelik depresyonu ile baş etme ve tedavi yöntemleri gebeliğin ilk aylarında depresyon geçiren anne adayına nasıl atlacağı hakkında bilgi verir.
Gebelik Döneminde Anne Adayına Ne, Neden Söylenmez?
Gebelik döneminde anne adayına ne söylenmez, gebe kadınlara söylenmeyecek sözler, kurulmayacak cümleler üzerine günlerce konuşmak mümkündür.
Doğumdan Sonra Eski Hayatıma Nasıl Dönerim?
Yeni kimliğe alışma döneminde, yeni anneler kendilerini yetersiz hissedebiliyor. Bu yazımızda bebeğine kavuşmayı bekleyen annelere önerilerde bulunacağız.
Gebe Bir Kadın Dünyayı Nasıl Görür?
Gebelik, kadınlar ruhen değiştiren bir durumdur. Bir diğeri de doğumdur. Her iki süreç içerisinde kadını duygusal ve düşünsel olarak çok geliştirir.
Gebelik Döneminde Babaya Düşen Görevler
Gebelik Döneminde Babaya Düşen Görevler ve eş desteğinin yokluğu anneyi hamilelik ve lohusalık dönemi içerisinde depresyon sorunu ile karşı karşıya bırakır.
Gebelik Döneminde Eşlerin Tutumu Nasıl Olmalı?
Anne adayı gebelik döneminde kendini daha sıkıntılı hissedebilmekte ve bu dönem içerisinde desteğe ihtiyaç duymaktadırlar.
Kayıt Ol