Gebelik

Gebeliğin fantastik yolculuğuna hoş geldiniz. Gebelik öncesi, 9 aylık gebelik dönemi ve gebelikten sonraki tüm süreçler hakkında bilgi ve tavsiyelerimizle yanınızdayız. Sağlık ve beslenmeden, spor ve sosyal aktiviteye, cinsel yaşamdan, yapılması gereken testlere kadar birçok konuda sizi bilgilendiriyoruz. Gebelik ve hamilelik takibi için gebe.com size yeter !

Hamilerin En Büyük Endişesi 'Yükseğe Uzanmak Düşüğe Neden Olur mu?'
Hamilelikte Yükseğe Uzanmak Düşüğe Neden Olur mu? Gebelikte kol kaldırmak, gerinmek, plesanta ayrılması, kordon dolanması nedeni midir?
Hamilelikteki Fiziksel Değişimler Hakkında Doğru Sandığımız 7 Yanlış!
Gebelikte Aşırı Tükürük Salgılanması Ne Zaman Geçer?
Gebelikte Aşırı Tükürük Salgılanması Neden Olur? Ağız sulanması ve tükrük yutamama ne zaman ve nasıl geçer?
4 Boyutlu Ultrason Gebeliğin Kaçıncı Haftasında Çekilir?
4 Boyutlu ultrason gebeliğin kaçıncı haftasında çekilir? Hamilelikte 4D ultrason ne zaman yapılır? Görüntüleri ne işe yarar?
Hamilelik Belirtisi Olan Yerleşme Kanaması Ne Kadar Sürer?
Hamilelik belirtisi olan yerleşme kanaması ne kadar ve kaç gün sürer? implantasyon kanamasının rengi ve miktarı nasıldır?
Hamileliğinizde Fazla Kilo Almamak İçin Uygulayabileceğiniz 10 Basit Kural!
Hamilelikte aşırı kilo almamak için neler yapmalı ? Hamilelikte kilo kontrolü nasıl yapılır? Hamilelikte kilo almamak için nasıl beslenilmeli
Gebelikte Sırtüstü Yatmak Ne Kadar Doğru?
Gebelikte yüz ve sırtüstü yatmak bebeğe zarar verir mi? Kaçıncı aydan sonra sırt üstü yatılmaz? Hamilelikte yatış pozisyonları.
Annenin Sesi Bebeğin Gelişimine Nasıl Yararlı Oluyor?
Annenin Sesi Bebeğin Gelişimine Nasıl Yararlı Oluyor? Bebeğiyle henüz karnındayken konuşan annenin ona şarkılar söylemesi bebekle olan iletişimi etkiliyor.
Bitiş Tarihi İkilemi
Gebeliğim ne zaman bitecek sorusu en heyecan dolu sorulardandır. Unutmamalısınız ki bu soruyu sadece bebeğiniz cevaplayabilir.
İlk 3 Aylık Dönem Hakkında Her Şey
Kadınlar hamileliğin ilk 12 haftasını çok hızlı yaşarlar. Bu süreçte kafanızda takılan bazı sorular olabilir, yanıtları konusunda yazımızı okuyabilirsiniz.
Hamilelikte Beslenme: Yapılacaklar - Yapılmayacaklar
Gebeliğinizde bebeğinizin gelişimini destekleyecek besinlere yönelmeniz son derece önemli. Sağlıklı beslenme konusunda önerilerimizi sıraladık.
Hamilelikte Hangi Hafta Kaç Kilo Alınmalı?
Hamilelikte haftalara göre ideal kilo alımı kaç olmalı? Gebelikte ay ay ve hafta hafta kilo alımı kaç olmalı? Fazla kilo almak için ne yapılır?
Kayıt Ol